Kilavuz_icon_200-01

Vergi Sirküleri


Tarih : 01.07.2016
No : 2016 / 018
KONU : KDV1-Kurum Geçici Ve Gelir Geçici Beyannamelerinde Yapılan Değişiklik Hk.


01.07.2016 tarihinde E-Beyanname internet sitesinde yapılan açıklama ile KDV1 Kurum Geçici ve Gelir Geçici beyannamelerinde değişiklik yapıldığı bildirilmiştir.
KDV Beyannamesinde yapılan değişiklik ile yapılan satışlara ait belge bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Yapılan satışlara ilişkin düzenlenen belge türünün (Fatura, E Fatura, E Arşiv Fatura, Serbest Meslek Makbuzu, Dipkoçanlı Yolcu Bileti vb.) adedi yazılmalıdır. Değişiklik Haziran 2016 KDV beyannamesi ile başlamıştır.
Kurum Geçici ve Gelir Geçici beyannamelerinde daha önceden beyanname eklerinde Fatura Bilgileri kulakçığında tanzim edilen son fatura bilgilerinin girilmesi yeterli idi. Yapılan değişiklik ile düzenlenen son E Fatura ve E Arşiv faturalarının da girilmesi sağlanmıştır.
Değişiklik yapılan beyannameler için güncel Beyanname Düzenleme Programını (BDP) indirip yeniden bilgisayarlarına kurmaları gerekmektedir.
Beyanname Düzenleme Programının güncel halini indirmek için tıklayınız. (Program -.exe – dosyasıdır. Güvenlik yazılımları zararlı dosya uyarısı verebilir.)

Faydalı olması dileği ile bilgilerinize sunulur.

KILAVUZ DENETİM
YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK

Sirkülerimiz genel bilgi vermek amacıyla paylaşılmaktadır, genel bilgi paylaşımı ile her hangi bir hizmet sunmak amaçlanmamıştır. Sirküler içeriğindeki bilgileri kullanmanız sizin sorumluluğunuzdadır. Detaylı incelememiz ve tavsiye raporumuz olmaksızın sadece sirkülerimizin kaynak olarak kullanılması ve bu kullanımdan ortaya çıkabilecek her türlü sorumluluk, risk ve zararlar tarafınıza ait olacaktır. Söz konusu kullanımdan dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarar ve cezai tazminattan müşavirliğimiz sorumlu tutulamaz. 

PDF icon

Konu hakkında daha detaylı soru ve sorunlarınız için müşavirliğimize başvurabilirsiniz...

Bize Ulaşın