Kilavuz_icon_200-01

Vergi Sirküleri


Tarih : 22.06.2016
No : 2016 / 014
KONU : KDV İade İşlemleri için AVDB Bünyesinde 2 Ayrı Vergi Dairesi Kurulması Hk


Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 21.06.2016 tarihinde yapılan açıklama ile Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı vergi daireleri mükelleflerinden, belli kriterlere göre seçilen mükelleflerin KDV iadesi işlemlerinin tek yerden takip edilmesi için Anadolu İhtisas Vergi Dairesi ve Ankara İhtisas Vergi Dairesi Müdürlüğü kurulduğu ilan edilmiştir.

İade sürecinin hızlandırılması ve standartlaştırılması maksatlı konusunda uzman personeller ile etkin bir sistem kurulması hedeflenmiş olup ilk olarak Ankara’da faaliyete geçirilmiştir.

Belli kriterlere göre seçilerek KDV mükellefiyeti bu vergi dairelerine taşınan mükellefler 01.07.2016 tarihinden itibaren 2016 Haziran ve takip eden aylara ilişkin KDV Beyannamelerini yeni vergi dairesinin bilgisi girilerek verilmesi gerekmektedir. Haziran 2016 vergilendirme döneminden önceki dönemlere ilişkin süresinden sonra veya düzeltme amaçlı verilen KDV beyannameleri ile KDV beyannamesi haricinde kalan tüm beyannameler bağlı bulunulan vergi dairesine verilecektir.

Duyuru hakkında detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Faydalı olması dileği ile bilgilerinize sunulur.

KILAVUZ DENETİM
YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK

Sirkülerimiz genel bilgi vermek amacıyla paylaşılmaktadır, genel bilgi paylaşımı ile her hangi bir hizmet sunmak amaçlanmamıştır. Sirküler içeriğindeki bilgileri kullanmanız sizin sorumluluğunuzdadır. Detaylı incelememiz ve tavsiye raporumuz olmaksızın sadece sirkülerimizin kaynak olarak kullanılması ve bu kullanımdan ortaya çıkabilecek her türlü sorumluluk, risk ve zararlar tarafınıza ait olacaktır. Söz konusu kullanımdan dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarar ve cezai tazminattan müşavirliğimiz sorumlu tutulamaz. 

PDF icon

Konu hakkında daha detaylı soru ve sorunlarınız için müşavirliğimize başvurabilirsiniz...

Bize Ulaşın